Huragan w lustrze

IMG_4982
Christopher Guy – jeden z czołowych współczesnych projektantów luksusowych mebli.  Urodzony w Wielkiej Brytanii, wychowany w Hiszpanii i Francji, a obecnie zamieszkały w Singapurze, tworzy niepowtarzalne koncepcje, w których detale są ogromnie ważne.
Jednym z legendarnych projektów Christophera Guy’a jest lustro, którego design został zainspirowany huraganem Katrina oraz kapeluszem noszonym na weselu przez Camille Parker Bowles. Perłowe lustro z czarną ramą kształtem przypominającą słońce, stało się jego rozpoznawalnym znakiem.
Podobnie słynne stały się jego stoły ze srebrną kulą, która jednoznacznie wskazuje na autorstwo Christophera Guy’a.
zdjęcie 1
Elegancja widoczna w jego ręcznie rzeźbionych meblach, tworzy wyjątkowy design.

IMG_4981

Prosty w swej oryginalnej formie szezlong wyróżnia jeden z najmodniejszych w tym sezonie kolorów obicia oraz podpis projektanta widoczny w akcencie skrzyżowanych nóg „Chris-X”.

IMG_0958

Szykowne krzesło, którego  tylne nogi to opatentowany znak projektanta – „Chris-X”,  stworzone zostało raczej dla wytwornych pomieszczeń domów i hoteli. Oparcie dostępne w dwóch wersjach: strona lewa i prawa.
IMG_0957
“Współczesny nastrój z klasycznymi wartościami” – to filozofia projektanta, którego meble stoją w domach gwiazd Hollywood i apartamentach luksusowych hoteli i kurortów na całym świecie : w tym kurort Wynn w Las Vegas i Makao, 6-gwiazdkowy kurort Phoenix w Sanya oraz niedawno utworzony Divan Asya Hotel w Istambule w Turcji.
Meble projektanta są też dostępne w Polsce i upiększają też apartamenty  warszawskie  jak chociażby piękny, luksusowy  apartament w Belvedere Residence przy hotelu Hyatt: Kliknij!
Ewa Eider

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s