Dźwięk w pomieszczeniu

Jest! Mieszkanie, dom, czy raczej powierzchnia życiowa o jaką nam chodziło, o której marzyliśmy i której zakup planowaliśmy od dawna. Zaczynamy zatem od…zmian. Nowe meble, inna wykładzina, te kolory w kuchni powinny mieć więcej bieli w bieli. Czy się da?

Jesteśmy tak tym nakręceni, że w czasie całej zawieruchy zapominamy w zasadzie o dość ważnym szczególe. Czy chcemy, aby nasz dom był cichy? Oczywiście, że tak! Żadnych odgłosów z zewnątrz, żadnych pisków z ulicy. Kiedy już to wszystko „mamy” dochodzimy do wniosku, że tę cisze trzeba….zagłuszyć. Przewrotność ludzka nie zna granic. Ale jak to zrobić, aby nie za bardzo bolało? Aby nasze uszy odczuwały tylko przyjazne wibracje i miłe dźwięki.

Sprzet audio. I nie mówię tu o zestawie kupionym w lokalnym sklepie RTV/AGD czy innym markecie.

Sprzęt przez duże S.

Biograf-Örebro-A6-640x360

Jeśli jest to dla Ciebie ważne to zapewne zakup takiego sprzętu planujesz wtedy, kiedy ściany są surowe, nie ma tych wszystkich mebli, szklanych gablot z porcelaną od babci Zuzi. Zapewne jest ona piękna ale na razie Dźwięk będzie dla Ciebie na pierwszym miejscu.

Zacznij planować z głową. Wybierz pomieszczenie, które w miarę możliwości, może to zabrzmi dziwnie, ale nie posiada…okien. Niektórzy wyznawcy Muzy, odzyskują od rodziny piwnice w swoich domach, wyrzucają wszystko co tam mają, włącznie z rowerkiem dziecięcym ku utrapieniu żony i dziecka w szczególności. I adaptują tam swoja jaskinię Muzyki.

Biograf-Örebro-A1-640x360

Masz już pomieszczenie i co dalej. Wygłuszanie. Chyba nie chcesz, aby Twoje dźwięki przedostawały się do pokoju dziecka? No właśnie. Zadbaj o dobre materiały absorbujące odbicie dźwięków. Dobra rada, to mieć na betonowej podłodze, gruby wełniany dywan albo jeszcze lepiej wykładzinę na całej powierzchni pomieszczenia.

W internecie można znaleźć bardzo dużo wskazówek co i jak zrobić ale najważniejsza  wskazówka brzmi: jak wejdziesz do takiego dobrze wytłumionego pomieszczenia, to cisza ma aż „boleć w uszy”. Oznacza to, że nie ma odbić.

Każdy człowiek jest inny, każdy ma swoje preferencje i podawanie gotowych rozwiązań nie każdemu pasuje. Ale w następnych odcinkach pomarzymy sobie o ….sprzęcie, elektronice i tych wszystkich niepotrzebnych dodatkach, które czasami są warte więcej niż samo zakupione mieszkanie lub dom.

4

Do posłuchania….

https://www.youtube.com/watch?v=uT3SBzmDxGk

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s